SuperHot VR | סיקור משחק | משחק ליחיד


אל תסתכלו בקנקן

זו תהיה טעות לשפוט את המשחק Superhot VR רק לפי איך שהוא נראה - דמויות לבנות, פשוטות, ללא פנים שמחזיקות נשק מצוייר בצבע שחור. זו תהיה טעות מהסיבה שהמשחק מגלם אומנות מינימאליסטית טהורה. צריך להתנסות במשחק על כל רבדיו על מנת להבין במה מדובר. Super Hot במציאות מדומה לא מתאים לכל אחד, אך מי שכן יצליח להתחבר, יבין מיד על מה כל המהומה. אין בו מוזיקה או דיאלוגים - פשוט חווית משחק מצוינת שכל שכבה נוספת על גביה רק תסיט מהייחודיות שלו. יש לו מנוע קול מרשים באופן שבו הוא מגיב לתנועותיך במשחק: אם תעמדו ללא תזוזה מספיק זמן תוכלו להבחין כיצד הסאונד מאט והופך לזמזום ברקע ללא כל פגיעה מורגשת באיכותו. הכדורים ישרקו מעל ראשיכם ויפלחו את האוויר, האויבים ייראו כמו כמו גבישי קריסטל מהלכים וכשהם נפגעים - מתנפצים לרסיסים ונופלים בערמה. אמנם הסביבה המונוכרומטית של המשחק עשויה להיראות זולה, אך בפועל זה מה שעושה את Superhot ליצירת המופת שהוא.

משחק חשיבה ויריות

סופר הוט מביא אתכם ישר לעניין מבלי לבזבז זמן. זה מרגיש כאילו הוא זורק אתכם ישר לרגע הזה בסרט שאתה רק רוצה לצעוק לגיבור ואז נותן לכם להתמודד לבדכם. זהו משחק חשיבה שונה מכל משחק אחר. הזמן רץ רק כאשר אתם בתזוזה. המכניקה הגאונית והשילוב של המציאות המדומה פשוט לוקחת את המשחק לרמה אחרת.

המשחק ישלח אתכם לעולם שבו חוקי הפיזיקה המוכרים לכם אינם תקפים, הוא יכפה עליכם להאט ולאמץ מחשבה טקטית עם זמן תגובה ארוך שיכול להפוך לעניין פילוסופי.

מי הם האנשים הללו ומדוע הם תוקפים אותי? האם אני גיבור או שאולי נבל? יש לך מספיק זמן לשלוט על האויב, מספיק זמן גם לשקול את פעולותיך ברמה המוסרית.

כל שלב מתחיל בסצנת משבר, בדיוק שבה הדיאלוג התפוצץ וחייבים לפעול. אם המשחק היה מתרחש בזמן אמת, כל ההתרחשויות וכל השלבים היו נמשכים רק 5 דקות ברצף. חייבים לנצל כל שבריר שנייה אם ברצונכם לשרוד. אפילו הרגע שבו תושיטו יד לקחת נשק - יעלה לכם בזמן יקר. כל פגיעה היא חיסול מיידי של האויב או שלכם, בין אם זו יריית אקדח או זריקת ספל קפה. למרבה ההפתעה, מוות הוא דבר שכיח במשחק וזה יקרה לכם יותר מפעם אחת, אך אין דאגה, השלב יחל מחדש באופן מיידי ויחסוך לכם את תחושת התסכול.

עדכוני המשחק

כשהמשחק יצא לאור, היה לו סיפור מרכזי אחד אותו ניתן לסיים ב-4 שעות משחק רציפות. (כמובן בהתאם למיומנות ולסבלנות). אך המשחק כלכך ממכר ושחקנים רבים נותרו רעבים לעוד. למרבה ההפתעה העדכון האחרון של המשחק מאריך אותו בצורה ניכרת. בין התוספות החדשות תמצאו אתגרים כמו שלבים עם יריות ראש בלבד או סבבי משחק מוגבלים בזמן. כמו כן, ישנו מצב משחק המתנהל במהירות גבוהה יותר ולכל נשק ניתנת רק ירייה אחת. אבל אם תשאלו אותנו אותנו מה התוספת הטובה ביותר - משחק אינסופי שמאפשר גישה למפות רבות נוספות והסתערות מתמדת של אויבים. העדכונים הם ללא תשלום ונדאג לשתף אתכם בפעם הבאה כשנשמע על התפתחות מעניינת במשחק.

לסיום

לדעתנו ולדעת רבים אחרים, SuperHot הוא אחד ממשחקי הפעולה הטובים ביותר שפותחו. אבל מה עם אלו אשר אוהבים סיפור ובניית דמות? טוב, אמרנו כבר שזה לא מתאים לכל אחד. ברגע שנכנסים הנשקים לסיפור אין באמת התקדמות בסיפור. העיקרון הכללי הוא לתפוס את האובייקט הקרוב והשתמש בו להרוג את האויב או שתיהרג בעצמך. אנחנו אהבנו, אתם מוזמנים להתנסות ולהחליט בעצמכם.

הציון שנתנו למשק הוא 9/10: משחק חשיבה המדבר לנער המתבגר החבוי בתוך כל אחד מאיתנו.

פרסומים אחרונים